Jeszcze kilka lat temu nauka języka obcego kojarzyła się  przede wszystkim ze szkolną ławką. Na szczęście współcześnie do dyspozycji wiele nowoczesnych metod nauki.

Nauka i technologia

Wiadomo, że czytanie obcojęzycznych książek wspomaga naukę języka. Jednak tego typu publikacje są dość drogie i trudno dostępne. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia. Bez problemu możemy kupić Ebooki do czytania w dowolnym języku. I to bez wychodzenia z domu. Nie da się też ukryć, że elektroniczne książki są zdecydowanie wygodniejszy niż te tradycyjne. Możemy je zabrać ze sobą w każde miejsce. A do czytania wystarczy nasz smartfon. To duże ułatwienie dla osób, które nie lubię tracić czasu, na przykład sporo podróżują pociągami czy komunikacją miejską.

Oczywiście to nie jedyna dostępna metoda nauki języka obcego. Jeżeli lubimy korzystać z naszego smartfona, to z pewnością spodobają nam się aplikacje do nauki języków obcych. 

Aplikacja mobilna na telefon nie zastąpi raczej tradycyjnego kursu językowego, ale przy jej pomocy łatwiej nam będzie zapamiętać nowe słownictwo czy reguły gramatyczne. Aplikacje doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy chcemy odświeżyć znajomość języka obcego…

Baw się dobrze i ucz się skutecznie!

Nikt nie powiedział, że nauka nowego języka musi odbywać się  klasie… Kochasz kino? Świetnie, wybieraj filmy z napisami. Staraj się jak najwięcej  zrozumieć ze słuchu. Nie zrażaj się tym, że nie znasz  znaczenia każdego  słowa. Najważniejszy jest sam kontekst, no i oczywiście osłuchanie się z samym językiem. To szczególnie ważne w przypadku akcentu.

A co zrobić, gdy nie mamy czasu na oglądanie filmów?  W takich przypadkach warto postawić na podcasty. W internecie znajdziemy ich całą masę i praktycznie codziennie pojawiają się nowe. Podcasty mają jedną podstawową  zaletę. Osoby, które je nagrywają używają potocznego słownictwa, budują zdania w naturalny, niewmuszony sposób.

Żeby osiągnąć najlepsze efekty nauki. Najlepiej łączyć ze sobą kilka różnych metod. No i nie zapominajmy o systematyczności…

język obcy, eboook, nauka, aplikacja mobilna